1. Co to są folie grzewcze na podczerwień?

Zastosowanie folii grzewczych na podczerwień:

Folie grzewcze na podczerwień, to produkt do ogrzewania pomieszczeń gdzie ciepło jest szybko i bezpośrednio transferowane na obiekt lub osobę bez pośrednictwa powietrza

Jest to folia, którą rozkłada się na takiej powierzchni na jakiej jest to potrzebne, by uzyskać komfortowe ogrzewanie. Na przykład podłogi, sufity, ścianki działowe, ściany i inne miejsca. 

Dzięki takim właściwościom folii, stało się możliwym ogrzanie pomieszczeń, w których ogrzewanie tradycyjne, czyli konwekcyjne elektryczne, gazowe, węglowe lub olejowe, byłoby drogie w instalacji i użytkowaniu, przy jednoczesnej jego niskiej efektywności z uwagi na potrzebę rozgrzania powietrza w danym pomieszczeniu, od którego dopiero ogrzewają się przedmioty lub osoby.

Użytkownicy stosują folie grzewcze jako główne źródło ogrzewania domów, mieszkań, biur czy warsztatów. Jest stosowane w obiektach sakralnych, halach produkcyjnych, gdzie otwarta przestrzeń jest trudna do ekonomicznego nagrzania tradycyjnym metodami. Folie grzewcze są także stosowane jako dodatkowe ogrzewanie wspomagające takie pomieszczenia jak łazienki, czy na przykład pokoje, których słaba izolacja zewnętrzna powoduje, że nie można w nich uzyskać komfortowej temperatury.

Folie grzewcze na podczerwień, występują w rolkach, z których można docinać arkusze, które w łatwy sposób łączy się by pokryć powierzchnię do ogrzania.

Każde pomieszczenie jest wyposażane w termostat, który pozwala sterować temperaturą z precyzją do 1*C i programować temperatury na przykład dla dni i godzin w których przebywa się w pomieszczeniu.

Folie grzewcze na podczerwień podłącza się do sieci elektrycznej 230V i stosuje się na takie powierzchnie jak:

Budowa wysokiej jakości folii grzewczych na podczerwień składa się z:

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O TECHNOLOGII ogrzewania FOLIAMI na podczerwień?